BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

15

imieniny:

Henryka
Igi
Włodzimierza

 
Strona główna /

Festiwal Smaków Karpackich „Kremenaros”

Strona główna /

Festiwal Smaków Karpackich „Kremenaros”

Laureat konkursu - zespół TROHANIEC
Laureat konkursu - zespół TROHANIEC

Okres wakacyjny i duża liczba plenerowych imprez to świetna okazja do promocji walorów naszej gminy, co świetnie wykorzystują Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły muzyczne, działające na naszym terenie. Ostatnią taką okazją były Dni Gminy Cisna i Festiwal Smaków Karpackich „Kremenaros”, który odbył się 15 lipca w Cisnej.

Na zaproszenie organizatorów imprezy w charakterze wystawców wzięły w niej udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z Lutowisk, Dwernika i Chmiela oraz koło działające przy Klubie Seniora „Złota Jesień” w Lutowiskach. Stoiska naszych Pań, oferujące całą paletę karpackich smaków, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a serwowane na nich smakołyki zniknęły w mgnieniu oka.

Gospodyniom dzielnie towarzyszyły dwa nasze „eksportowe” zespoły muzyczne – Kapela „Połoniny” i zespół „Trohaniec”, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lutowiskach. Występy obu ekip spotkały się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności i potwierdziły, że nasi artyści są świetną wizytówką całej gminy.  Warto odnotować sukces, jaki podczas imprezy przypadł w udziale zespołowi „Trohaniec” - nasi młodzi muzycy zajęci zaszczytne drugie miejsce w odbywającym się podczas festiwalu konkursie ”Smak Karpackiego Folkloru”. Serdecznie gratulujemy a wszystkich już dziś zapraszamy na kolejne odsłony Karpackiego Festiwalu Smaków, które odbędą się 5 sierpnia w Baligrodzie, a następnie 11 sierpnia w Lutowiskach.

Wiecej zdjęć na naszym facebookowym profilu http://www.facebook.com/Lutowiska

Wróć

Kalendarz

p Lipiec 2024 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31