BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

15

imieniny:

Henryka
Igi
Włodzimierza

 
Strona główna /

Gminny Dzień Niepełnosprawności

Strona główna /

Gminny Dzień Niepełnosprawności

Wójt Gminy Lutowiska Pan Krzysztof Mróz dnia 2 czerwca 2014  uroczyście otworzył Gminny Dzień Niepełnosprawności, którego obchody zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Lutowiskach.

W spotkaniu wzięli udział  uczestnicy instytucji i organizacji pracujących na rzecz niepełnosprawności. Gościliśmy u siebie:

Mieszkańców i personel  DPS. Moczary;

Uczestników i personel Środowiskowego Domu  Samopomocy  z Ustrzyk Dolnych;

Uczniów i personel Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Ustrzyk Dolnych;

Uczestników i personel  Bieszczadzkiego Stowarzyszenia na rzecz  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Ustrzyk Dolnych;

Uczestników i personel Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ustrzyk Dolnych;

Uczestników  i personel Fundacji Aktywnej Integracji z Rzeszowa;

Przedstawicielkę  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych.

W spotkaniu wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół w Lutowiskach, Pani Dyrektor i nauczyciele, gminni urzędnicy, pracownicy GOPS i GOKU oraz mieszkańcy Gminy.  Również najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego w Lutowiskach uczestniczyły w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi. Grupą o szczególnym znaczeniu w aspekcie niepełnosprawności była młodzież działająca w Młodzieżowym Klubie Wolontariatu ,,Szansa’’, który rozpoczęła działalność przy Zespole Szkół w Lutowiskach.

To ważne, że dzieci  podczas tych spotkań uczą się niepełnosprawności,, przez dotyk’’, bo zawsze boimy się tego czego nie znamy. Placówki zaprezentowały prace wykonane przez  swoich  podopiecznych, które bardzo się podobały. Przedstawiciele  Fundacji Aktywnej Integracji z Rzeszowa przedstawiali swoje  realizowane projekty.  Święto uatrakcyjnił występ kapeli ,,Połoniny’’ oraz młodzieżowego zespołu ,,Trohaniec’’ działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas spotkania panowała bardzo serdeczna atmosfera, uśmiech był wszechobecny.

Spotkanie zakończono wypowiedzią Jana Pawła II, który na spotkaniu z wolontariuszami, powiedział, że ,,Wolontariat pozostawia ślad miłości”, dlatego zachęcamy do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi i do uśmiechu na co dzień - to nic nie kosztuje, a może komuś rozświetlić mrok.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację spotkania serdecznie dziękujemy

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutowiskach.

Wróć

Kalendarz

p Lipiec 2024 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31