BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

20

imieniny:

Fryderyka
Małgorzaty
Seweryny

 
Strona główna /

Aktualizacja: KOMUNIKAT W SPRAWIE NIE UŻYWANIA WODY PRZEZ LUDZI Z WODOCIĄGU MUCZNE ZAOPATRUJĄCEGO MIEJSCOWOŚĆ MUCZNE

Strona główna /

Aktualizacja: KOMUNIKAT W SPRAWIE NIE UŻYWANIA WODY PRZEZ LUDZI Z WODOCIĄGU MUCZNE ZAOPATRUJĄCEGO MIEJSCOWOŚĆ MUCZNE

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych, informuje odbiorców wody z wodociągu Muczne, zaopatrującego mieszkańców miejscowości Muczne, że woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi (picia, utrzymywania higieny osobistej, przygotowywania posiłków i napojów, mycia naczyń kuchennych i sztućców).

W pobranych próbkach wody dnia 15.04.2019 r. w ramach bieżącego nadzoru nad jakością wody w punkcie monitoringowym wodociągu Muczne stwierdzono, iż w zakresie parametrów mikrobiologicznych; Bakterie grupy coli, Escherichia coli, Enterokoki kałowe (paciorkowce) badana próbka wody nie odpowiada warunkom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. (Dz.U.2017, poz. 2294).
W związku z powyższym informuje się odbiorców wody aby w przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego niezwłocznie zgłosili się do swojego lekarza rodzinnego.
Woda z sieci wodociągowej może być wykorzystywana do celów sanitarnych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych na bieżąco prowadzi monitoring jakości wody i o zmianie sytuacji poinformuje odrębnym komunikatem.

GZGK SP. Z O.O. w Lutowiskach informuje

W związku z brakiem przydatności wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym w miejscowości Muczne woda nie nadaje się
do spożycia przez ludzi (picia, utrzymywania higieny osobistej, przygotowywania posiłków i napojów, mycia naczyń kuchennych i sztućców).

Woda pitna będzie dostarczana w beczkowozie.

Wróć

Kalendarz

p Lipiec 2019 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31