BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Kwiecień

22

imieniny:

Łukasza
Kai
Nastazji

 
Strona główna /

Czas na aktywność w Gminie Lutowiska

Strona główna /

Czas na aktywność w Gminie Lutowiska

Dobiega do końca realizacja zadań w ramach projektu POKL przewidzianych na 2011 r.
W projekcie bierze udział 10 osób w tym 6 kobiet i 4-ch mężczyzn.

Do dnia dzisiejszego zrealizowano następujące moduły:
- Szkolenie z zakresu aktywnego poruszania się po rynku pracy w ilości 42 godz. szkoleniowych – szkolenie zlecone realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ustrzykach Dolnych,
- Trening kompetencji i umiejętności społecznych w ilości 32 godz. zajęć grupowych i po 2 godz. konsultacji indywidualnych – szkolenie zlecone realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ustrzykach Dolnych,
- Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ilości 24 godz. szkoleniowych- szkolenie zlecone realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ustrzykach Dolnych,
- Kurs cateringu w ilości 140 godzin szkoleniowych – szkolenie zlecone realizowane przez Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych.

 

W miesiącu października rozpoczęła się realizacja kursu na prawo jazdy kat.B w ilości 30 godz. zajęć teoretycznych i po 30 godz. praktycznej nauki jazdy, kurs zakończy się egzaminem państwowym. – usługo zlecona realizowana przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „START” w Sanoku.
Przed uczestnikami projektu jest jeszcze kurs –Podstawy obsługi komputera i aktywnego poruszania się po Internecie w ilości 32 godzin zajęć grupowych i po 2 godz. zajęć indywidualnych. Kurs realizowany będzie przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ustrzykach Dolnych. O wyborze realizującego szkolenia decydowały złożone oferty z których wybraliśmy najbardziej korzystną dla uczestników nie tylko pod względem przekazywanej wiedzy i wartości finansowych ale również z łatwym dostępem do szkoleń. W rezultacie udało się wynegocjować przeprowadzanie niemal wszystkich zajęć w budynku Urzędu Gminy Lutowiska.

Uczestnicy projektu są osobami bardzo odpowiedzialnymi, udział w zajęciach traktują bardzo poważnie, są obowiązkowi , punktualni i bardzo zaangażowani.
Oprócz zdobywania wiedzy starają się aby wywiązywały się między nimi przyjazne i koleżeńskie relacje.
W grudniu br. odbędzie się konferencja podsumowująca przebieg projektu i dotychczasowe jego efekty, mamy nadzieję, że sfinalizowanie prac nie zakończy przyjaznych kontaktów pomiędzy uczestnikami.

GOPS w Lutowiskach informuje Państwa również ,że w dniach 4 i 5 pażdziernika br. przeprowadzona została przez Jednostkę Nadrzędną tj .WUP Rzeszów kontrola realizacji projektu przez GOPS Lutowiska. Kontroli podlegała pełna dokumentacja merytoryczna , formalna i finansowa oraz wnioski o płatność.
W wyniku kontroli upewniliśmy się, że nasze działania są właściwe, dokumentacja obrazująca wykonanie zadań jest zgodna z wytycznymi realizacji projektu . Takie wyniki bardzo cieszą i mobilizują do dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim dotychczasowym uczestnikom projektu za udział w nim i życzymy wykorzystania osiągniętej wiedzy do nakreślonych celów.

 

Koordynator projektu
Grażyna Wojnar

Wróć

Kalendarz

p Kwiecień 2024 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30