BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

20

imieniny:

Bogny
Rafaeli
Rafała

 
Strona główna /

Zapraszamy na pokazy astronomiczne do Stuposian

Strona główna /

Zapraszamy na pokazy astronomiczne do Stuposian

W ramach realizowanego projektu „Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty Turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba do wzięcia udziału w pokazach astronomicznych, które odbędą się dnia 31.05.2013 r. w Stuposianach. Pokazy odbędą się przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w godzinach 20:00 – 24:00.

Do udziału w pokazach  zapraszamy wszystkich goszczących w tym dniu w Bieszczadach turystów oraz mieszkańców naszej gminy. W ramach pokazów będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do prowadzenia obserwacji astronomiczno - przyrodniczych, samemu przeprowadzić obserwacje pod okiem doświadczonych specjalistów i dowiedzieć się więcej o tej niezwykle ciekawej, a trochę zapomnianej dziedzinie jaką jest astronomia.

Pokazy astronomiczne to nowa, ciekawa alternatywa  spędzania wolnego czasu w naszym regionie. Promowane w ramach Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” ciemne niebo jest jeszcze dla wielu osób nieodkrytą atrakcją. Udział w pokazach to szansa na poznanie Bieszczadów jakich jeszcze nie znacie!

Udział w pokazach jest bezpłatny. Ze względu na późną porę pokazów oraz ich plenerowy charakter należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych  (zachmurzone niebo) w tych samych godzinach odbędą się pokazy tematyczne  i dyskusje w Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady” (budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Stuposianach).

Więcej informacji na stronach www.astro.lutowiska.pl i http://www.gwiezdnebieszczady.pl/

Wróć

Kalendarz

p Czerwiec 2024 n
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30