BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

15

imieniny:

Henryka
Igi
Włodzimierza

Aktualności /

Archiwum aktualności

Luty 2014

Punkt obsługi rozliczeń z Urzędem Skarbowym

5 marca 2014 r. (środa) w godzinach 9.00 – 14.00 w Gminnym Centrum Informacji w Lutowiskach (budynek Urzędu Gminy) uruchomiony zostanie dodatkowy punkt obsługi, w którym będzie można: 

  • uzyskać informacje dotyczące rozliczenia podatku dochodowego za 2013 rok,
  • złożyć zeznanie podatkowe, w tym także drogą elektroniczną. 

Więcej...

Odbyły się V pokazy astronomiczne

W dniu 14 lutego 2014 r. w godzinach  18:00 – 22:00 w Stuposianach, odbyły się ostatnie z zaplanowanych do realizacji w projekcie pokazy astronomiczne. Niestety pogoda nie była sprzymierzeńcem organizatorów. Na niebie dominującą rolę odgrywały ciemne chmury, co znacznie utrudniało prowadzenie pokazów na świeżym powietrzu. W związku z powyższym wszystkich przybyłych tego wieczoru do Stuposian miłośników astronomii zaproszono do siedziby Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady”, a pokazy poprowadzono wykorzystując narzędzia internetowe. Przy użyciu programu Stellarium uczestnicy mieli okazję podziwiać gwiazdozbiory, planety i mgławice widoczne tego dnia na niebie. Następnie zgodnie z ich życzeniem odbyła się prezentacja sprzętu do prowadzenia obserwacji będącego na wyposażeniu CI PGN „Bieszczady”. W połowie pokazów pogoda okazała się łaskawa i z za chmur, ku uciesze osób przybyłych na pokazy, wyłonił się m.in. Księżyc i Jowisz, które były głównymi obiektami obserwowanymi tego wieczoru. W pokazach udział wzięło 18 osób. Prowadzącym pokazy był Pan Pavol Duris. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie.

Więcej...

Ogłoszenie o konkursie

Na podstawie art. 11  i 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, Wójt Gminy Lutowiska ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Lutowiska w 2014 roku przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust.3  oraz art.11 ust.3  ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w sferze:  wspieranie o upowszechnianie kultury fizycznej oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Więcej...

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Serdecznie zapraszamy osoby fizyczne zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców oraz stowarzyszenia na indywidualne konsultacje dotyczące pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich.

Więcej...

Zaproszenie na pokazy astronomiczne do Stuposian

Z przyjemnością informuję, iż w piątek (14 lutego br.) w godzinach 18:00 - 22:00 przy Centrum Informacyjnym Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” w Stuposianach odbędą się pokazy nocnego nieba. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców, dzieci  i goszczących w tym czasie w  Bieszczadach turystów. Czeka nas moc atrakcji, dzięki którym otaczający nas Wszechświat objawi się jako niezwykle fascynujące miejsce. Zapewniamy, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, a specjaliści z dziedziny astronomii odpowiedzą na wszystkie astronomiczne pytania i udowodnią, że astronomia może być fantastyczną zabawą! 

Więcej...

Kalendarz

p Luty 2014 n
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28