BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

23

imieniny:

Sławy
Sławosza
Żelisławy

Aktualności /

Archiwum aktualności

Sierpień 2014

Dni Rodziny w Gminie Lutowiska

W ostatnią niedzielę lipca odbyły się na terenie naszej gminy Dni Rodziny. Jest to cykliczne wydarzenie, którego zamysłem jest podkreślenie i docenienie roli rodziny w kształtowaniu świadomości oraz obrazu wartości młodego człowieka, który w tej rodzinie dojrzewa i wzrasta. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, koncelebrowaną przez księdza proboszcza Marka Typrowicza, po której nastąpiło błogosławieństwo rodzin. Festyn rodzinny, jest również okazją nie tylko do zacieśniania więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, ale również sprzyja integracji różnych środowisk, których przedstawiciele co roku zaszczycają imprezę swoją obecnością i aktywnym w niej uczestnictwem. Są to: Komenda Powiatowa Policj w Ustrzykach Dolnych, Jednostki Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych
 i z Czarnej, Nadleśnictwo Stuposiany, Ochotnicza Straż Pożarna ze Stuposian. Dzięki współpracy z powyższymi podmiotami, podczas wspólnych zabaw, konkursów i programów, możemy przekazywać wiedzę, dotyczącą między innymi szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci, profilaktyki zagrożeń, a także propagować i trenować zachowania prospołeczne u dzieci i młodzieży, na przykład w przypadku spotkania z nieznajomą osobą czy udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku. Zabawowa i niezobowiązująca forma, sprzyja sile przekazu i spełnia dużą rolę edukacyjną i prozdrowotną. Oprócz walorów kształcących, o ogromnym znaczeniu ruchu, nie pozwalają zapomnieć drużyny, walczące o puchary w rozgrywkach w piłkę nożną. W tym roku laur zwycięzcy, należał do reprezentantów Straży Granicznej, którzy konkurowali z Policjantami, Leśnikami oraz Księżmi.

Więcej...

Piknik edukacyjny w Stuposianach

Ochotnicza Straż Pożarna w Stuposianach zaprasza dzieci i młodzież z sołectwa Stuposiany na piknik edukacyjny w dniu 23-08-2014 o godz 14 przy placu Nadleśnictwa w ramach programu "W bezpiecznej otulinie" współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej...

Kalendarz

p Sierpień 2014 n
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31