BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

23

imieniny:

Sławy
Sławosza
Żelisławy

Jak spędzić czas? /

Na rowerze

Funkcjonujące w Bieszczadach szlaki rowerowe od wielu lat promowane są pod wspólnym hasłem „Zielony Rower Bieszczady”.

Przez Bieszczady przebiega międzynarodowy szlak rowerowy R-61 „Greenway Karpaty Wschodnie” należący do sieci szlaków dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego GREENWAYS. Są to trasy prowadzone wzdłuż tzw. zielonych korytarzy (rzek, tradycyjnych historycznych tras handlowych, naturalnych korytarzy przyrodniczych), które łączą regiony, atrakcje turystyczne oraz lokalne inicjatywy.

Szlak rowerowy „Greenway Karpaty Wschodnie” przebiega przez teren trzech krajów: Polski, Słowacji i Ukrainy, okrążając Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” oraz łącząc kilka obszarów chronionego krajobrazu i kilkanaście mniejszych pętli rowerowych. Jedna z takich pętli znajduje się na terenie Gminy Lutowiska.

Jest to trasa Zielony Rower 9B Lutowiska – Dolina Sanu, wiodąca przez większość najatrakcyjniejszych terenów naszej gminy. Łączna jego długość to 114 km. Więcej informacji na temat szlaków rowerowych w Bieszczadach znajduje się na stronie Bieszczadzkiego Towarzystwa Cyklistów: www.bieszczady-online.pl

Na terenie BdPN turystyka rowerowa odbywa się wyłącznie w oparciu o drogi publiczne i wyznaczone i tego celu utwardzone trasy. W Zadaniach Ochronnych BdPN oraz w Regulaminie Zwiedzania wyznaczono ponad 50 km ogólnodostępnych dróg oraz kilka fragmentów dróg utwardzonych wewnętrznych BdPN w oparciu, o które można zwiedzać park na rowerze. Ze względu na bezpieczeństwo osób poruszających się po trasach pieszych i negatywne oddziaływanie rowerów górskich na zasoby przyrodnicze parku, używanie rowerów na szlakach pieszych jest niedozwolone.

Wypożyczalnie rowerów:

http://rowery-bieszczady.pl/ 

Kalendarz

p Lipiec 2024 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31