BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Maj

26

imieniny:

Eweliny
Jana
Pawła

Strona główna /

V FESTIWAL POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI EDWARDA STACHURY oraz V. WARSZTAT POEZJI CZYNNEJ IM. EDWARDA STACHURY „POD WIELKIM DACHEM NIEBA” SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃ

Zapowiedzi /

V FESTIWAL POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI EDWARDA STACHURY oraz V. WARSZTAT POEZJI CZYNNEJ IM. EDWARDA STACHURY „POD WIELKIM DACHEM NIEBA” SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃ

26-11-2016 (19:00)

V FESTIWAL POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI EDWARDA STACHURY
oraz
V. WARSZTAT POEZJI CZYNNEJ IM. EDWARDA STACHURY
„POD WIELKIM DACHEM NIEBA”
SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃ 

Kierownictwo artystyczne: ROMAN KOŁAKOWSKI

Kierownictwo muzyczne: ADAM SKRZYPEK

Konsultacje wokalne : MAGDALENA ŚNIADECKA

Muzycy: MACIEJ MAZUREK – gitary

MARCIN LUTROSIŃSKI – klawisze

ADAM SKRZYPEK – kontrabas

SEBASTIAN SKRZYPEK – perkusja

Wizualizacje: PIOTR MARCIN STAPIŃSKI

Goście Festiwalu i warsztatów: WOLNA GRUPA BUKOWINA

CO NAJMNIEJ CZTERECH MŁODYCH ARTYSTÓW ZAGRANICZNYCH

EKSPLIKACJA

Fenomen twórczości Edwarda Stachury i jego artystyczna koncepcja „poezji czynnej” jest znakomitą ideą kształtowania scenicznej wrażliwości i umiejętności warsztatowych młodego pokolenia wykonawców piosenki artystycznej. Odbyły się już cztery edycje Festiwalu poświęconego twórczości Edwarda Stachury i cztery cykle warsztatowe, które zaowocowały spektaklami „Fabula Rasa” (2012), „Powiada Sted” (2013), „Święte wędrowanie” (2014), „Pieśni i milczenie” (2015).

V. Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury zaplanowany został w dniach 23 do 26 listopada 2015 roku, a jego finałem będzie cykl koncertów pod tytułem:

„POD WIELKIM DACHEM NIEBA”

26 listopada – Wilcza Jama – Smolnik

27 listopada – Teatr im. Siemaszkowej - Rzeszów

29 listopada – CKK Jordanki – Toruń

Głównym motywem tegorocznej edycji warsztatów, z jednej strony podsumowanie dotychczasowych edycji oraz umiędzynarodowienie tego projektu artystycznego - część wcześniej skomponowanych i wykonywanych piosenek będzie przetłumaczona na inne języki, a wykonają je młodzi artyści z różnych krajów, oczywiście w swoich językach, część utworów, jak w poprzednich edycjach, będzie skomponowana przez Romana Kołakowskiego specjalnie na tegoroczną edycję warsztatów i festiwalu.

W sumie podczas koncertów zaprezentowanych zostanie 12 do 14 piosenek.

Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostają – jak co roku – utalentowani młodzi artyści z całej Polski, tym razem tylko amatorzy oraz młodzi, z większym doświadczeniem scenicznym, artyści zagraniczni - ze Wschodu i Zachodu. 

Zajęcia będą prowadzić:

Roman Kołakowski – interpretacja sceniczna

Adam Skrzypek – interpretacja muzyczna

Magdalena Śniadecka – technika wokalna 

GOŚCIE SPECJALNI KONCERTÓW:

Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: 

Grażyna Kulawik - śpiew,

Wojciech Jarociński - śpiew, gitara

Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara

Wojciech Maziakowski - gitara basowa

Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne

Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna

Wróć

POZOSTAŁE ZAPOWIEDZI

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Kalendarz

p Maj 2022 n
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31