Imprezy cykliczne /
Dzień Żubra
Bieszczady lasem stoją – wiadomo o tym od dawna. To on stanowi największe dobro tego regionu, daje pracę mieszkańcom oraz przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. Z myślą o osobach pracujących w lesie, lokalnej społeczności oraz miłośnikach bieszczadzkiej przyrody w Lutowiskach jest organizowany Dzień Żubra.
Początków wydarzenia szukać należy w gronie członków Kapituły Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody – grona 12 osób (w tym. m.in. Elżbieta Dzikowska, Wojomir Wojciechowski, Tadeusz Budziński, Kajetan Perzanowski, Włodzimierz Podyma), która postanowiła promować, wyróżniać i nagradzać statuetką Bieszczadzkiego Żubra osoby zasłużone dla ochrony żubra i całej przyrody Bieszczadów.
Dzień Żubra to jednodniowa impreza kulturalno - edukacyjna, której główną ideą jest promocja bieszczadzkiej przyrody i dokonań leśników na polu jej ochrony. Dzień Żubra to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu całego grona ludzi pracujących w lesie (leśników, łowczych, drwali, naukowców) oraz miłośników bieszczadzkiej kniei i podjęcia z nimi dialogu na dowolny temat dotyczący lasu i świata przyrody.
Dzień Żubra to spotkanie prawdziwych pasjonatów przyrody, dzięki którym wciąż możemy cieszyć się przebywaniem w jednym z najpiękniejszych bogatych w faunę i florę zakątków Polski i Europy.
W programie imprezy znajdują się zwody strzeleckie, zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, wystawy, prelekcje i prezentacje. To także szereg działań edukacyjnych, dążących do podnoszenie wiedzy naszego społeczeństwa na temat unikalności bieszczadzkiej przyrody oraz wiele dodatkowych atrakcji kulturalnych zapewniających dobrą zabawę przez cały dzień.
Zobacz więcej zdjęć z imprezy
- Dzień Żubra 2008 r.
- Dzień Żubra 2009 r.
- Dzień Żubra 2010 r.
- Dzień Żubra 2011 r.
- Dzień Żubra 2012 r.
- Dzień Żubra 2013 r.
- Dzień Żubra 2014 r.
- Dzień Żubra 2015 r.
- Dzień Żubra 2016 r.
- Wszystkie zdjęcia z Dnia Żubra