BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Lipiec

15

imieniny:

Henryka
Igi
Włodzimierza

Imprezy cykliczne /

Dzień Żubra

Bieszczady lasem  stoją – wiadomo o tym od dawna. To on stanowi największe dobro tego regionu, daje pracę mieszkańcom oraz przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. Z myślą o osobach pracujących w lesie, lokalnej społeczności oraz miłośnikach bieszczadzkiej przyrody  w Lutowiskach jest organizowany Dzień Żubra.

Początków wydarzenia szukać należy w gronie  członków Kapituły Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody – grona 12 osób (w tym. m.in. Elżbieta Dzikowska, Wojomir Wojciechowski, Tadeusz Budziński, Kajetan Perzanowski, Włodzimierz Podyma), która postanowiła promować, wyróżniać i nagradzać  statuetką Bieszczadzkiego Żubra osoby zasłużone dla ochrony żubra i całej przyrody Bieszczadów.

Dzień Żubra to jednodniowa impreza kulturalno - edukacyjna, której główną ideą jest promocja bieszczadzkiej przyrody i dokonań leśników na polu jej ochrony. Dzień Żubra to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu całego grona ludzi pracujących w lesie (leśników, łowczych, drwali, naukowców) oraz miłośników bieszczadzkiej kniei i  podjęcia  z nimi dialogu na dowolny temat dotyczący lasu i świata przyrody.

Dzień Żubra to spotkanie   prawdziwych  pasjonatów przyrody, dzięki którym wciąż możemy cieszyć się przebywaniem w jednym z najpiękniejszych bogatych w faunę i florę zakątków Polski i Europy.

W programie imprezy znajdują się zwody strzeleckie, zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, wystawy,  prelekcje i prezentacje. To także szereg działań edukacyjnych, dążących do podnoszenie wiedzy naszego społeczeństwa na temat unikalności bieszczadzkiej przyrody oraz wiele dodatkowych atrakcji kulturalnych zapewniających dobrą zabawę przez cały dzień. 

Zobacz więcej zdjęć z imprezy

Pozostałe imprezy

Kalendarz

p Lipiec 2024 n
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31